FAQ | Play Golf Club

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest karta HCP?

Karta HCP to swego rodzaju certyfikat wydawany przez Polski Związek Golfa. Potwierdza on, że dana osoba jest członkiem Polskiego Związku Golfa w danym sezonie oraz dokumentuje aktualny poziom gry posiadacza (wartość HCP). Po wstąpieniu do klubu golfowego golfista aktywizuje swój dotychczasowy HCP lub – jeśli to jego pierwszy klub – nadany mu zostaje automatycznie HCP o wartości 54,0.

Czy mogę mieć HCP nie należąc do żadnego klubu?

W Polsce karty HCP mogą posiadać jedynie członkowie klubów golfowych które są zrzeszone w Polskim Związku Golfa. Takim właśnie klubem jest m.in. Play Golf Club.

Próbuję zarejestrować się w Golfbooking, ale otrzymuję informację, że mój e-mail istnieje już bazie.

Bardzo prawdopodobne, że masz już swoje konto w systemie Golfbooking, które założyłeś, posługując się wskazanym e-mailem, np. rezerwując tee time na jednym z pól golfowych lub korzystając z innych naszych usług (np. zamawiając prenumeratę „Golf&Roll”). Przejdź do strony logowania i zaloguj się. Jeśli nie pamiętasz hasła, kliknij w Przypomnij hasło.

Jak skorzystać ze zniżek?

Zniżkę otrzymujesz na danym polu przy zakupie green fee, po okazaniu karty członkowskiej Play Golf Club.

Jak będzie przebiegała aktualizacja mojego HCP?

Wszystkie osoby będą mogły rejestrować zmiany swojego handicapu zarówno poprzez uczestnictwo w turniejach golfowych organizowanych dla ich grupy handicapowej, jak również przez moduł samodzielnej zmiany handicapu, z udziałem markera. Każdy z posiadaczy Zielonej Karty z HCP Klubowym będzie miał również możliwość wydruku swojego certyfikatu HCP potwierdzającego aktualną wartość HCP.

Przecież mogę grać w turniejach, mając Zieloną Kartę. Po co mi karta HCP?

Oczywiście, możesz grać w turniejach, posiadając jedynie Zieloną Kartę, lecz nie będziesz miał możliwości podglądu i zmiany swojego HCP. Większość turniejów wymaga jednak posiadania oficjalnego HCP, aby być klasyfikowanym. Jeżeli jesteś posiadaczem Zielonej Karty, to stając się członkiem klubu golfowego i opłacając składkę do PZG, automatycznie zostaje Ci przyznany HCP klubowy 54. Dzięki temu w każdym miejscu w Polsce, grając w turniejach, możesz go zaktualizować. Jeżeli takiej karty nie posiadasz, nie masz możliwości zmiany swojego HCP.

Czy mogę mieć HCP nie należąc do żadnego klubu?

W Polsce karty HCP mogą posiadać jedynie członkowie klubów golfowych które są zrzeszone w Polskim Związku Golfa. Takim właśnie klubem jest min. Play Golf Club.

Co to jest karta HCP?

Karta HCP to swego rodzaju certyfikat wydawany przez Polski Związek Golfa. Certyfikat ten potwierdza, iż dana osoba jest członkiem Polskiego Związku Golfa w danym roku oraz dokumentuje aktualny poziom gry posiadacza (wartość HCP).

Co to jest HCP?

Handicap jest wykładnikiem poziomu gry gracza i jest zbliżony do średniej liczby uderzeń powyżej par, jaką dany zawodnik potrzebuje na ukończenie rundy. Na przykład: gracz z handicapem 0 na polu o par 72 powinien ukończyć rundę w 72 uderzeniach, a gracz z handicapem 20 na tym samym polu powinien uzyskać wynik 92.

Jakie są różnice pomiędzy Play Golf Club a innymi klubami w Polsce?

Generalnie nie ma żadnej różnicy tym wyjątkiem, że w odróżnieniu od większości ofert klubów golfowych w Polsce członkostwo w naszym klubie nie uprawnia do bezpłatnej gry na konkretnym polu golfowym.

Czy zapisując się do klubu otrzymam tylko jedną kartę?

Zapisując się do klubu Play Golf Club otrzymasz dwa rodzaje kart. Pierwszą będzie karta klubowa, która mówi o przynależności do Play Golf Club. Drugą kartą, jaką otrzymasz będzie odpowiednia do twojego poziomu gry karta HCP PZG.

Jestem już członkiem klubu golfowego. Czy mogę się do was przenieść?

Play Golf Club jest skierowany do osób, które posiadają Zieloną Kartę, ale z różnych względów nie zapisały się do tradycyjnego klubu golfowego. Partnerami naszego klubu jest większość pól golfowych w Polsce i nie zamierzamy w związku z tym w żaden sposób z nimi konkurować. Osoby, które mimo wszystko zdecydują się na zmianę klubu golfowego, muszą liczyć się z tym iż wynegocjowane przez Play Golf Club zniżki na jej byłym polu golfowym, nie będą jej dotyczyły, w szczególnym przypadku Zarząd Play Golf Club zgodnie z regulaminem może również odmówić przyjęcia w poczet członków klubu.

Czy karta członkowska Play Golf Club jest ważna przez jeden rok kalendarzowy, czy od sezonu do sezonu?

Karta członkowska klubu Play Golf Club jest ważna do końca roku kalendarzowego w którym została wydana.

Dlaczego członkostwo w Play Golf Club jest takie tanie? Czy to jakaś czasowa promocja?

Chcemy pokazać, że przynależność do klubu golfowego wcale nie musi wiązać się z dużym nakładem finansowym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stworzyliśmy klub, dla osób które z jakiś powodów jeszcze nie chcą albo nie mogą sobie pozwolić na członkostwo za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych z bezpłatnym prawem do gry na konkretnym obiekcie.

Nie mam Zielonej Karty. Czy mimo to mogę wykupić członkostwo?

Zielona Karta nie jest wymagana aby otrzymac Handicap. Będziemy prosić Cie o przedstawienie trzech ostatnich scorecard z gry na dowolnych polach golfowych, aby móc rekomendować Cię w Polskim Związku Golfa i wyrobić Ci oficjalną Kartę Handicapową na bierzący sezon.